Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст.3 Конституції України). В Україні з 12 березня 2020 року діє режим карантину, запроваджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами).

Відповідно до статті 40 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» умови і розміри оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні хвороби, працюють із живими збудниками інфекційних хвороб та в осередках інфекційних хвороб, виконують інші роботи, пов’язані з високим ризиком зараження збудниками інфекційних хвороб, встановлюються відповідно до законодавства. 

На виконання  доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 03.12.2020 №49351/1/1-20 інспекторами праці відділу контролю південно-західного напрямку управління з питань праці у місті Маріуполь проведено позапланові заходи контролю у формі інспекційних відвідувань за додержанням законодавства про працю медичних закладів з питань здійснення доплат медичним та іншим працівникам у розмірі до 300 відсотків за договорами, укладеними з Національною службою здоров’я України за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS CoV-2». Інспекторами перевірено оплату праці медичних працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичних послуг та допомоги  хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) у 6 лікарнях Маріуполя.  За результатами заходів контролю порушень законодавства про працю не виявлено. Доплати медпрацівникам, які лікують хворих на коронавірус, здійснюються згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України у строки, передбачені КЗпП України.

Під час заходів контролю інспекторами праці було проведено роз’яснювальну роботу з адміністрацією лікарень щодо найбільш ефективного застосування норм законодавства про працю та недопущення ризику його порушення. Зі свого боку інспектора подякували медикам за самовіддану працю та побажали здоров’я лікарям та медичному персоналу, а хворим – найскорішого одужання.