Про інформаційну роботу відділу гігєни праці та атестації робочих місць за умовами праці в під час карантину

0
519

Пандемія коронавірусної хвороби 2019—2020 (COVID-19), спричинена SARS-CoV-2 справила істотнй вплив на життя мільйонів людей у всьому світі і засоби комунікації. З початку пандемії COVID-19 значна частина людей перебуває на домашньому карантині, дотримується соціального дистанціювання та працює з дому. Раптова зупинка звичного способу життя та обмеження живого спілкування стали поштовхом для більш широкого застосування мережі інтернет підвищила значущість соціальних медіа.

Карантинні заходи внесли корективи  також у роботу органів державної влади, зокрема й на рівні комунікаційної діяльності. Інтернет, соціальні мережі стали чи не єдиним місцем для людей, де вони можуть якомога швидше отримати необхідну інформацію. На різноманітних платформах державні установи стали оперативно публікувати актуальні новини, а аудиторія вчасно отримувати інформацію з першоджерел.

Інформування людей про послуги, які надають державні установи, оприлюднення інструкцій про те, як реагувати на кризу та зміни, які відбуваються у законодавстві, – це спосіб забезпечити якісний контент під час карантину.

Використання  інтернет ресурсів, зокрема публікації матеріалів на власному сайті Головного управління Держпраці в Донецькій області в  соціальній мережі Facebook дозволяє розширити комунікативні канали зі своїми користувачами у віддаленому режимі і водночас вирішити кілька завдань, а саме:

− створити позитивний імідж, забезпечити прозорість та відкритість роботи;

− налагодити пряму та своєчасну комунікацію із громадянами;

− розширити коло читачів інформації про діяльність управління.

Публікації на сайті Головного управління, згруповані за кількістю переглядів в таблиці №1. (для перегляду перейдіть за посиланням). Також в таблиці наведена інформація про публікації на сайтах професійних видань, що посилаються на матеріали опубліковані на сайті Головного управління.

Спеціалістами відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці  за період з 01.01.2020 року по 31.09.2020 року було підготовлено та опубліковано сорок одну статтю Розподіл матеріалів за напрямками діяльності і визначених завдань, а також за тематикою наведений  на рис. 1 нижче.

Розподіл публікацій та інформаційних матеріалів за напрямками і тематикою. 

Рис. 1.

Інформація про кількість опублікованих матеріалів за тематикою наведена на діаграмі №1 (див. нижче.)

Діаграма № 1.  Інформація про кількість опублікованих матеріалів за тематикою наведена

Найбільше переглядів мали публікації про права та гарантії медичних працівників, зокрема публікація “Держпраці інформує: Про надання роз’яснень з питань гарантій медичним працівникам”. 

22 травня 2020 року було проведено семінар з керівниками закладів охорони здоров’я Донецької області. Під час семінару було обговорено виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 02.04.2020 № 768 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, cпричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року». В подальшому були узагальнені проблемні питання щодо застосування законодавчих актів про підвищену оплату праці медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті  на роботах з ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Підготовлено проект роз’яснень, що направлений для надання відповіді до Держпраці України. Після оприлюднення роз’яснення інформація опублікована  на сайті Головного управління. Публікація набрала 3193 перегляди. На опубліковані матеріали є посилання в статті на сайті МЦФЕР. Головбух. “З якої бази рахувати доплату «за COVID-19”.

1295 переглядів мала стаття “Заробітна плата за період відпустки – визначаємо строки виплати правильно” . В публікації надається інформація щодо вимог законодавства про строки виплати заробітної плати працівникам за період відпустки та правильності визначення таких строків.

На матеріали сайту є посилання на інтернет-ресурсах у статтях: 

В умовах карантину і скорочення виробничої та комерційної діяльності, а відтак і робочих місць значну кількість переглядів отримала стаття “Чи є скорочення персоналу можливим під час пандемії?”,   на яку є посилання  у матеріалах  “ Скорочення чисельності працівників під час карантину” (Професійні видання)  та “Держпраці дала роботодавцям алгоритм звільнення працівників під час карантину”  ( Кадровик ua.).

1094  перегляди у статті “Якщо ваші трудові права порушуються?”. Публікація стосується кримінальної відповідальності посадових осіб . На статтю посилаються у матеріалах:

Серед матеріалів, підготовлених спеціалістами відділу, на які як на джерела є посилання у професійних фахових виданнях наступні: 

Зазначені вище публікації були підготовлені з урахуванням звернень громадян, в тому числі посадових осіб суб’єктів господарювання.

На зазначені публікації є посилання у статтях: 

Публікації можна переглянути перейшовши за посиланнями.Детальна інформація про матеріали підготовлені спеціалістами відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці, що опубліковані на сайті головного управління Держпраці у Донецькій області наведена в таблиці №1 ( див. нижче).

Таблиця № 1. 

Статті  підготовлені спеціалістами відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці, що опубліковані на сайті головного управління Держпраці у Донецькій області .

Назва публікації на веб-сайті ГУ Держпраці у Донецькій області (Офіційна сторінка dn.dsp.gov.ua)

Дата публікації

Кількість переглядів

Публікації на  інтернет-ресурсах фахових професійних видань з посиланнями на матеріали оприлюднені на сайті ГУ Держпраці у Донецькій області (dn.dsp.gov.ua).

Держпраці інформує: Про надання роз’яснень з питань гарантій медичним працівникам

22.06.2020

3193

МЦФЕР. Головбух. З якої бази рахувати доплату «за COVID-19».

Про трудові права та соціальний захист медичних та інших працівників під час пандемії COVID-19 

19.08.2020

1500

 

Заробітна плата за період відпустки – визначаємо строки виплати правильно

24.04.2020

1295

МЦФЕР . Кадровик -01. Держпраці роз’яснює, у який строк виплачувати відпускні під час карантину

Оплата відпустки поза графіком

Професійні видання. Строки виплати відпускних в умовах карантину

Чи є скорочення персоналу можливим під час пандемії?

01.04.2020

1282

Професійні видання.. Скорочення чисельності працівників під час карантину

Кадровик ua. Держпраці дала роботодавцям алгоритм звільнення працівників під час карантину

Якщо ваші трудові права порушуються

25.03.2020

1094

LIGA360, Бизнес. Держпраці попереджає роботодавців про кримінальну відповідальність за порушення під час карантину

МЦФЕР . Кадровик -01 .. Порушуєте трудові права працівників під час карантину — готуйтесь до штрафів та кримінальної відповідальності

Кадровик ua За незаконні звільнення недобросовісним роботодавцям загрожує кримінальна відповідальність

Про окремі види і підстави надання відпусток, якими працівники можуть скористатися під час карантину

01.04.2020

955

 

Начальник відділу гігієни праці розповів про обов’язки роботодавця щодо дотримання законодавства…

17.03.2020

946

 

Про роботу Головного управління Держпраці у Донецькій області в період проведення…

17.03.2020

898

 

ГУ Держпраці у Донецькій області інформує: Поради для захисту від COVID-19

28.02.2020

767

 

УВАГА!!! З 1 вересня тривають інспекційні відвідування, як уберегтися бізнесу

11.09.2020

761

 

За дорученням Держпраці здійснюються заходи контролю повноти та своєчасності виплати заробітної плати медичним працівникам

25.06.2020

613

 

Про розслідування професійних захворювань, які можуть отримати медичні працівники внаслідок своєї професійної діяльності

03.07.2020

582

Бухгалтерський интернет портал. Ibuhgalter.net . Про розслідування професійних захворювань, які можуть отримати медичні працівники внаслідок своєї професійної діяльності

Триває Всеукраїнська кампанія щодо профілактики та протидії поширенню коронавірусу COVID-19, ініційована…

03.03.2020

526

 

Право лікаря на додаткову відпустку

24.04.2020

526

 

Керівники Управління Держпраці у Донецькій області та Фонду соц.страхування взяли участь у онлайн-нараді

16.09.2020

488

 

Про посилення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів

25.06.2020

473

 

Про законодавчі вимоги до сторін трудових відносин щодо забезпечення належних умов праці, дотримання вимог нормативно правових актів у сфері гігієни праці

04.08.2020

458

«МЕДІА-ПРО» Охорона праці і пожежна безпека .Законодавчі вимоги щодо дотримання вимог нормативно-правових актів у сфері гігієни праці

Гарантії для працівників при скороченні чисельності або штату

22.06.2020

450

 

Домашнє насильство і насильство в Україні в контексті COVID-19

24.06.2020

447

 

Відеосюжети Покровська. Начальник відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці говорив щодо профілактики COVID-19

06.03.2020

443

 

До уваги керівників медичних закладів щодо вжиття заходів для попередження інфікування медиків COVID-19
26.08.2020

424

 

Рекомендації для юридичних осіб, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи

25.03.2020

421

 

Фотозвіт. Фахівці відділу з питань гігієни праці активно проводять інформаційну…

02.03.2020

416

 

Про надзвичайну відповідальність, самовідданість лікарів і підвищений ризик професійного захворювання

30.04.2020

400

 

В Україні посилили карантин

10.04.2020

378

 

Про стан розслідувань гострих професійних захворювань медичних та інших працівників на распіраторну хворобу COVID-19, спричинену короновірусом SARS-CoV-2

03.07.2020

360

 

Розслідування гострих професійних захворювань лабораторно підтверджених випадків інфікування COVID-19 медичних та інших працівників

13.05.2020

350

 

Про послаблення карантинних заходів в Донецькій області

17.06.2020

345

 

Стан розслідувань гострих професійних захворювань медичних та інших працівників на распіраторну хворобу COVID-19 в Донецькій області

11.08.2020

306

 

Презентація: Оперативна гендерна оцінка становища та потреб жінок у контексті ситуації з COVID-19

24.06.2020

303

 

Про обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах

27.08.2020

294

Сonsulting *Uzhhorod* Про обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах

До уваги медичних працівників та керівників закладів охорони здоров’я

12.05.2020

276

 

На Донеччині проводиться інформаційна кампанія Держпраці з питань додержання законодавства про працю

13.08.2020

263

 

Держпраці запроваджує гарячу лінію для медичних працівників, які захворіли на COVID-19

28.04.2020

258

 

Опубліковано постанову Уряду про послаблення карантинних обмежень

08.05.2020

237

 

Питання розслідувань гострих професійних захворювань медичних працівників на респіраторну хворобу COVID-19 на контролі

16.09.2020

231

 

Про проведення заходів з метою інформування керівників медичних закладів (оперативна інформація)

19.05.2020

215

 

Оперативна інформація щодо надходження повідомлень про захворювання на COVID-19 під час виконання посадових обов’язків медичними та іншими працівниками

18.05.2020

207

 

У Краматорській міській раді представник Держпраці розповів про профілактику COVID-19

28.02.2020

195

 

Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої…

17.03.2020

171

 

Триває роз’яснювальна робота у державних та комунальних медичних закладах щодо права медичних та інших працівників на доплату в розмірі трьох окладів (тарифних ставок)

15.05.2020

162