Питання розслідувань гострих професійних захворювань медичних працівників на респіраторну хворобу COVID-19 на контролі

0
125

Т.в.о. начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області Ганною Зуб в межах повноважень вживаються послідовні цілеспрямовані заходи щодо забезпечення розслідувань гострих професійних захворювань медичних працівників на респіраторну хворобу COVID-19.

В рамках онлайн-нарада за участю посадових осіб Головного управління Держпраці в Донецькій області,Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області та його відділень, Департаменту охорони здоров’я Донецькій ОДА, Донецького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я»,  державних та комунальних закладів охорони здоров’я (прочитати про нараду можете в публікації за посиланням , прийняті рішення можна переглянути за посиланням тут).

Основна увага учасників наради була прикута до усунення причин, що призводять до продовження строків проведення розслідувань госрих професійних захворювань медичних працівників на COVID-19 основними з яких є : відсутність результатів епідрозслідування, відсутність висновку лікаря – інфекціоніста, відсутність висновку лікаря профпатолога. Причинами ж затримки надання результатів епідрослідувань у більшості випадків є затримка проведення та надання результатів повторного ПЛР – тестування.

На нараді були прийняті рекомендації спрямовані на забезпечення в стислі строки проведення розслідувань професійних захворювань медичних працівників на респіраторну хворобу COVID-19.

Результативність прийнятих рішень ілюструють цифри нижче.

Терміни роботи комісій з розслідування гострих професійних захворювань на COVID-19 було продовжено по 142 розслідуванням за повідомленнями, що надійшли 3 01.04.2020  по 15.09.2020 року. Завершено розслідувань -33, що становило – 23%.

За період з 28 серпня 2020 року по 15 вересня 2020 року розслідувано 16 випадків гострих професійних захворювань. Загальна кількість завершених розслідувань на 15.09.2020 року – 48, що становить від зазначених вище 142 розслідувань терміни яких продовжувались 33,8%..

На завершальній стадії розслідування ще 20 випадків гострих професійних захворювань.

Водночас за період з 28 серпня 2020 року надійшло 48 повідомлень про гострі професійні захворювання на респіраторну хворобу COVID-19.

За вказаний період надійшло два повідомлення про смерть медичних працівників інфікованих   COVID-19 (КНП Покровська міська лікарня; КНП СМР Міська клінічна лікарня м.Слов’янськ).

 По всіх випадках були створені комісії з розслідування у відповідності до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337.