Розпочинається масштабна інспекційна кампанія щодо виявлення неоформлених трудових відносин

0
1041

28 серпня т.в.о. начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області Ганна Зуб провела нараду з питань проведення інспекційних заходів з  виявлення фактів використання неоформленої праці.

Питання щодо оформлення трудових відносин є дуже важливими, адже не знаючи законодавства, працівники – не отримують соціальний пакет який гарантований державою, роботодавці – порушують законодавство, часто через необізнаність та не врахування змін в чинному законодавстві.

Ганна Зуб наголосила, що з 1 вересня  інспекторами праці управління з питань праці,  управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, управління гірничого нагляду Головного управління  Держпраці у Донецькій області розпочинається масштабна інспекційна кампанія щодо виявлення неоформлених трудових відносин. Варто зазначити, підстави для проведення інспекційних відвідувань передбачені п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

На виконання окремого доручення т.в.о. Голови Держпраці  Віталія Стажієнка від 25.08.2020 року при організації проведення інспекційних відвідування будуть враховуватися ризики використання неоформлених працівників, виявлені при проведенні інформаційної роботи  (розбіжності між фактичними показниками кількості осіб та звітними показниками), а також в ході аналізу іншої наявної інформації.

Офіційне оформлення працевлаштування є, насамперед, гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату.