В Головному управлінні Держпраці у Донецькій області відбулася спільна нарада щодо продовження роботи з питань детінізації ринку праці

0
483

25 серпня в режимі відеоконференції проведено міжвідомчу нараду  за участі представників Пенсійного фонду, Державної податкової служби, Державної служби зайнятості, Національної поліції та Обласної держадміністрації під головуванням т.в.о. начальника Управління Ганни Зуб.

Під час зустрічі обговорено питання продовження спільної роботи щодо детінізації ринку праці та можливих механізмів взаємодії у цьому напрямі.

Нагадуємо, з червня 2020 року триває масштабна інформаційна кампанія, під час якої інспектори праці вже довели до відома 12 724 роботодавцям інформацію про неприпустимість допуску до роботи без оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці.

З 1 вересня 2020 року заплановано проведення інспекційної кампанії, під час якої будуть здійснюватися заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Заходами контролю будуть охоплені суб’єкти господарювання, у яких за результатами інформаційної кампанії встановлена невідповідність фактичної кількості працівників даним Реєстру застрахованих осіб та у яких відсутня позитивна динаміка працевлаштування.

В черговий раз звертаємо увагу роботодавців на неприпустимість допуску до роботи неоформлених працівників. Незадекларована праця створює недобросовісну конкуренцію, наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Якщо ви вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, Ви помиляєтеся.

Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.