Представник гірничого управління обговорив з керівництвом ПрАТ “Веско” обов’язки працівників під час технічної експлуатації залізничного транспорту

0
102

5 серпня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості управління гірничого нагляду Олександр Вілков провів семінар з керівниками та працівниками  залізничного цеху ПрАТ «Веско» у присутності начальника вищезазначеного цеху Рудневої В.В. та заступника генерального директора з ОП та ТБ Дроздова В.В.  на тему: «Основні обов’язки працівників під час технічної експлуатації залізничного транспорту промислових підприємств».

Працівники, пов’язані з роботою залізничного транспорту, повинні дотримуватися нормативно-правових актів з охорони праці та безпеки руху, виконувати правила та інструкції з охорони праці, пожежної безпеки, виробничої санітарії, під час виконання службових обов’язків повинні бути охайно одягнені, утримувати в чистоті і порядку своє робоче місце та технічні засоби.

Працівник підприємства зобов’язаний подавати сигнал зупинки поїзду, передавальному чи маневровому составу, а також вживати інших заходів для їх зупинки у випадках, які загрожують життю та здоров’ю людей або безпеці руху. Працівникам, робота яких пов’язана з рухом поїздів та маневровою роботою, не дозволяється відволікатися від виконання посадових обов’язків і займатися сторонніми справами. Управляти локомотивами, дрезинами та іншими рухомими одиницями, сигналами, апаратами, механізмами та іншими пристроями, пов’язаними із забезпеченням безпеки руху, а також переводити стрілки мають право тільки уповноважені на це працівники під час виконання своїх обов’язків.

Окрім того, Олександр Вілков зазначив, що особи, які не склали іспит і не пройшли медичний огляд, до роботи не допускаються. Працівники, робота яких безпосередньо пов’язана з рухом поїздів і маневровою роботою, можуть направлятися додатково на медичний огляд перед початком роботи, а також протягом або після закінчення зміни. Не дозволяється допускати до роботи осіб, які перебувають у стані алкогольного, токсичного або наркотичного сп’яніння. Працівники, які під час виконання службових обов’язків перебувають у такому стані, негайно усуваються від роботи й притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Наприкінці зустрічі було проведено інформаційну та роз`яснювальну роботу про недопустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про охорону праці, а також особливу увагу звернув на виконання протиепідемічних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які встановлені обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Всім працівникам ПрАТ «Веско» були роздані інформативні пам’ятки Головного управління Держпраці у Донецькій області з профілактики інфікування коронавірусом Covid-19.