28 липня у Краматорську т.в.о. начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області Ганною ЗУБ, за участю радника Голови Державної служби з питань праці Олексія РИБІКОВА, було проведено нараду, на якій підвели підсумки роботи Управління за I півріччя 2020 року.

Про підсумки роботи у першій половині поточного року та про завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, гігієну праці, охорону праці, державний гірничий нагляд та стан травматизму звітували представники управлінь: начальник управління з питань праці Геннадій Ткаченко, заступник начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Богдан Сулига, начальник відділу експертної роботи та ринкового нагляду Руслан Придатько та заступник начальника гірничого управління Михайло Морозюк.

Протягом I півріччя 2020 року Управлінням з питань праці було проведено 225 інспекційних відвідувань щодо дотримання законодавства про працю, внесено 19 приписів, складено та передано до суду 34 протоколів, було винесено 30 судових рішеннь щодо 14 адміністративних стягнень. За вищезазначений період в ході інспекційних відвідувань інспектори праці виявили 50 неоформлених працівників та наклали штрафи на суму 3 млн 360 тисяч гривень.

Як доповів, заступник начальника гірничого управління Михайлов Морозюк, у 2020 році «гірники» перевірили 58 піднаглядових підприємств та винесли 18 приписів та розпоряджень щодо усунення порушення вимог законодавства. Також було виявлено 802 порушення законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки, а за цей же період підприємствам вдалося усунути 621 порушення.

Начальник відділу експертної роботи та ринкового нагляду зауважив, що відділом за перше півріччя видано 280 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищенної небезпеки та 18 разів було відмовлено, 13 з яких не мають потреби у видачі дозволу. Фахівцями відділу було зареєстровано 585 декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Протягом 6 місяців Головним Управлінням Держпраці було призначено 65 спеціальних розслідувань нещасних випадків на виробництві, які сталися з 69 працівниками піднаглядових підприємств,  у тому числі 11 – зі смертельними наслідками. Відділом розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму завершено на даний час 18 розслідувань, ще 47 тривають. Основні причини незавершених розслідувань – це, насамперед, відсутність висновків судово-медичних експертиз, медичних та висновків правоохороних органів.