У Донецькій області продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота щодо офіційного працевлаштування

0
686

Заступником начальника  відділу контролю північно-східного напрямку управління з питань праці, головними державними інспекторами відділу контролю північно-східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області проводяться заходи спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

26 червня 2020 року було відвідано  суб’єктів господарської діяльності міста Костянтинівка з метою надання роз’яснень вимог чинного законодавства.  Присутнім було зазначено що згідно ч.2 ст.2 КЗпП України наймані працівники реалізують право на працю шляхом укладання трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою Під трудовим договором розуміється угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Відповідно до вимог ст. 24 КЗпП України «При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

 

Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. Відповідно до ч. 3 статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В ході роботи роботодавцям, працівникам та іншим особам були зазначені економічні, соціальні і трудові гарантії найманих працівників гарантованих державою. Роботодавців попереджено  про ризики неофіційного оформлення, всім бажаючим надано пам’ятки про переваги офіційного працевлаштування. Адже, саме реалізація інформаційно-роз’яснювальної роботи  сприяє підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці.