Про посилення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів

0
625

22 червня відбулося засідання  обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації – голови обласної комісії з питань ТЕБ та НС Кириленка Павла Олександровича. Ознайомитися з рішенням комісії від 22.06.2020 року можна за посиланням.

Комісією зокрема прийняте рішення про проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, у тому числі через засоби масової інформації, щодо положень постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» ( зі змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 29 травня 2020 року №424 від 3 червня 2020 року №480 від 17 червня 2020 року №500) та етапів послаблення в Донецькій області протиепідемічних заходів, доведення до всіх верств населення, що проводиться не зняття, а послаблення пртиепідемічних заходів та необхідності суворо дотримуватися запроваджених протиепідемічних карантинних заходів.

 Держпраці України з метою забезпечення виконання пункту 2 протоколу позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних ситуацій  від 13.06.2020 № 10 щодо посилення контролю за здійсненням протиепідемічних заходів на виробництвах із великою кількістю працівників, враховуючи вимоги постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» та від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення карантинних заходів» ( зі змінами) дане доручення провести спільні наради з територіальними органами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів відповідних адміністративно- територіальних одиниць стосовно визначення переліку суб’єктів господарювання, на яких необхідно забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо забезпечення безпечних умов праці з урахуванням протиепідемічних заходів.

На виконання окремого доручення Держпраці України Головним управлінням Держпраці в Донецькій області вживаються заходи щодо організації та проведення роз’яснювальної роботи. Важливо пам’ятати, що правила тримати дистанцію, мити руки та носити маску в місцях скупчення людей — ніхто не скасовував. Відповідальність за наше здоров’я передовсім на нас самих. У Центрі громадського здоров’я сподіваються, що до кінця липня в Україні вже буде мінімальна кількість виявлених інфікованих на добу, тобто ми помітимо спад епідемії. Карантинні обмеження будуть ослаблені, але більш суворі вимоги повертатимуть локально — там, де будуть сплески інфікування. Вирішення питання про те, що суворий карантин може повернутися значною мірою залежить від свідомості громадян, зокрема роботодавців, що повинні забезпечити безпечні умови праці на виробництві.

Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон в якому наявна одна із ознак:

  1. В інфекційних лікарнях (які визначені як опорні для прийому пацієнтів з коронавірусом) зайнятих ліжок більш як 50%.
  2. Середня кількість тестувань методом полімерної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.
  3. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків.

Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів відповідно до відомостей, опублікованих на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я.

У разі відповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для посилення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про посилення протиепідемічних заходів з урахуванням результатів оцінки поточної епідеміологічної ситуації в регіоні.

Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в регіоні кожних три дні аналізує епідемічну ситуацію в регіоні, розглядає питання посилення протиепідемічних заходів.

Рішення про посилення протиепідемічних заходів може бути відмінено не раніше ніж через сім днів з дня його прийняття з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.