Про роботу Головного управління Держпраці у Донецькій області в період проведення карантинних заходів

0
630

З метою запобігання поширення короновірусу Covid-19, збереження здоров’я і забезпечення безпеуки працівників, на виконання  окремого доручення Голови Державної служби України І. Дегнери  від 16.03.2020 № Д-122/1/10.1-20  Головним управлінням Держпраці у Донецькій області будуть вжиті невідкладні заходи, а саме:

  1. Продовжено з урахуванням вимог Закону України « Про звернення громадян»  строки розгляду звернень, розгляд яких потребує здійснення контрольних заходів;
  2. У разі неможливості продовження строків, заявників буде повідомлено про обмеження, пов’язані з із запровадженням карантину, та відновлення проведення контрольних заходів після закінчення карантину;
  3. Призупинено особистий прийом громадян. З метою забезпечення прийому звернень громадян та їх розгляду  такі звернення слід надсилати на е- mail 05dn@sp@dsp.gov.ua
  4. Вжито заходи щодо роботи в режимі он-лайн конференцій з метою проведення засідань комісій  з поведення розслідувань причин виникнення професійного захворювання. У зв’язку з обмеженням міжміського сполучення тощо, у разі не можливості здійснення заходів з проведення рохзслідувань професійних захворювань, громадян  буде повідомлено про поновлення розслідувань відразу після закінчення обставин, що унеможливлювали їх проведення.
  5. Перевірки знань з питань охорони праці комісіями, утвореними Головним управління з питань праці у Донецькій області здійснюватимуться у формі дистанційної перевірки знань за умови дотримання вимог, визначених у пункті 3.12 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки  знань з питань охорони праці, затвердженого наказами Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.02.2005 року № 231/10511.
  6. На період проведення карантинних заходів не будуть здійснюватись  заходи контролю (інспекційні відвідування, перевірки), крім випадків, коли невідкладне проведення  таких заходів зумовлено крайньою необхідністю.
  7. Працівникам Головного управління Держпраці , особливо сімейним, жінкам, що мають дітей, на період карантинних заходів буде встановлено режим  сприяння з боку адміністрації щодо надання їм відпусток, встановлення неповного робочого часу в межах передбачених Законом України «Про державну службу» і законодавством про працю.