Представник Управління прийняв участь у роботі засідання з оперативного контролю на ПАТ “Донецькоблгаз”

0
166

20 лютого головний державний інспектор відділу нагляду у хімічній промисловості та газовому комплексі Котляров Юрій прийняв участь у роботі комплексного засідання за підсумками IV ступеню оперативного контролю за станом охорони праці та виробничої діяльності ПАТ «Донецькоблгаз» у IV кварталі 2019р., згідно листа №17-05.вх від 11.02.2020р.

На засіданні був наведений аналіз нещасних випадків на виробництві за галузями та по областям, що сталися в Україні у 2019 році. З аналізу було наведено, що зростання кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками зафіксовано у таких галузях: енергетиці та у ЖКГ-2 по (9); будівництво (7); соціально-культурна сфера (5); хімічна (2); газова (3).

Основними причинами нещасних випадків були організаційні. Основні події, що призвели до настання смертельних нещасних випадків: події на транспорті; падіння потерпілого; падіння, обрушення, обвалення предметів; дія предметів та деталей що рухаються. Такожбув проведений аналіз аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті, які трапились у Донецькій області протягом 2019 року.

Основними причинами таких аварій є: експлуатація газового обладнання з несправними засобами захисту і сигналізації; самовільне втручання в їх конструкцію; не проведення їм своєчасного технічного обслуговування з метою утримання їх в технічно справному стані; не проходження абонентами інструктажу і недотримання вимог його під час експлуатації газового обладнання; порушення проектних рішень щодо експлуатації систем димовідведення та вентиляції приміщень; імовірність настання ризиків негативних ситуацій посилюється практикою установки в приміщеннях будівель герметичних пластикових вікон і дверей, що унеможливлює вільний доступ повітря  в приміщення.

З метою запобігання виникнення аварій та нещасних випадків було наголошено про організацію проведення превентивних заходів із зазначених питань та висвітлення їх результатів у засобах масової інформації, також під час здійснення заходів звертати увагу на недопущення зазначених порушень.