Керівники спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості провели лекцію для представників ДП “Артемсіль”

0
325

12 лютого начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості управління гірничого нагляду Олександр Вілков та його заступник Андрій Астапов провели спільну нараду за участю страхового експерта з охорони праці Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Сергія Манойла, заступника директора з охорони праці ДП «Артемсіль»  Надії  Шапошнікової та провідного інженера з охорони праці відділу охорони праці вищезазначеного підприємства Віталія Косика на тему: «Аналіз виробничого травматизму на гірничодобувних підприємствах Донецької області у 2019 році та обговорення постанови КМУ №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

На початку наради представники ДП «Артемсіль» Надія Шапошнікова та Віталій Косик доповіли присутнім про основні заходи щодо запобігання виробничого травматизму, які запропоновані керівництвом шахти та прийняті до виконання службою охорони праці. Особливу увагу приділили роботі представників служби охорони праці, закріплення яких проведено за напрямками діяльності та дільницями підприємства. Зазначили результати проведених у січні місяці цільових перевірок стану охорони праці та промислової безпеки. А також провели оцінку шляхів вдосконалення роботи, спрямованої на зростання безпосередньо на кожному робочому місці рівня умов безпеки праці, починаючи з проведення первинного інструктажу, видачі наряду на виконання робіт та допуску виконавців до таких безпосереднім керівником.

Фахівці ГУ Держпраці Олександр Вілков та Андрій Астапов докладно розповіли присутнім про кожний нещасний випадок, який стався у поточному році. Був проведений детальний аналіз, встановлені причини і фактори, які сприяли виникненню цих надзвичайних подій. Спеціалісти відмітив відсутність випадків смертельного травматизму, пов’язаного з виробництвом, на піднаглядових відділу гірничодобувних підприємствах у 2019 році. Обговорили питання щодо вжиття заходів для створення безпечних і здорових умов праці працівників відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці», забезпечення організації навчання і перевірки знань з питань охорони праці та проведення інструктажів та звернули увагу на основні завдання та напрями профілактики травматизму. 

 Страховий експерт з охорони праці Сергій Манойло зосередив увагу присутніх на порядку створення служби охорони праці та організації роботи по досягненню потрібного рівня безпеки. Особлива увага приділена дотриманню правил пожежної безпеки на робочих місцях. В процесі обговорення присутні отримали роз’яснення щодо застосування нормативних документів про охорону праці, рекомендації до складання інструкцій за спеціальностями та видами робіт, застосування Порядку № 337 розслідування нещасних випадків на виробництві, атестації робочих місць та проходження медичних оглядів працівниками.