На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами, з 10 лютого 2020 року інспектори Управління Держпраці у Донецької області проводитимуть інспекційні відвідування суб’єктів господарювання області та перевірятимуть оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Нагадаємо, в січні 2020 року на території Донецької області відбувся перший етап кампанії з детінізації зайнятості, зокрема була проведена інформаційна кампанія щодо недопустимості використання незадекларованої праці. Інформаційними заходами було охоплено більше 10,7 тисяч роботодавців, які здійснюють господарську діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування. Під час інформаційних заходів інспектори праці інформували роботодавців і працівників про ризики використання незадекларованої праці.

10 лютого цього року розпочався наступний етап виконання доручення Прем’єр-міністра – інспекційна кампанія, під час якої планується охопити інспектуваннями роботодавців, у яких встановлена невідповідність орієнтовної кількості найманих працівників до Реєстру застрахованих осіб і у яких відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин після інформаційних заходів.

У зв’язку із зазначеним, у черговий раз звертаємось до роботодавців із закликом оформити трудові відносини з працівниками. Оформлені трудові відносини – це запорука продуктивної праці та сталого бізнесу!