Інспектори гірничого управління відвідали шахту “Новогродівську”

0
154

6 лютого заступником начальника спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контрлю та гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні Мосейко Д.О. та головним державним інспектором спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контрлю та гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні Заморєєвим А.І. було проведено семінар-нараду з фахівцями  ВП «Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» з питань організації роботи, спрямованої на створення належних, безпечних і здорових умов праці та запобігання виробничого травматизму.

В ході заходу розглянуті питання експлуатація комплексів автоматизованих систем протиаварійного захисту, що мають функції накопичення інформації (УТАС).

Для створення безпечних умов праці за підтримкою Держгірпромнагляду України, на ВП «Шахта 1-3 «Новогродівська» у червні 2012 року було  впроваджено та прийнято в експлуатацію уніфіковану телекомунікаційну систему диспетчерського контролю і автоматизованого управління гірничими машинами і технологічними комплексами (УТАС). Система УТАС застосовується для забезпечення комплексної безпеки вугільних шахт шляхом безперервного контролю параметрів машин, технологічних комплексів та стану рудникової атмосфери гірничих виробок, автоматизованого управління с ПВК на основі використання постійно оброблених та накопичених даних ГШО та атмосфери гірничих виробок.

Вході наради були зазначені проблемными питаниями з експлуатації систем УТАС  та розглянуті шляхи їх можливого розв’язання:

  • Сервісне обслуговування серверів збору даних поверхневого обчислювального комплексу (DELL, ПМ-07), та ремонту складових частин системи УТАС: (контролерів програмованих типу ТХ 9042, інфрачервоних датчиків етану типу ПМ-5311.03 Ц, етилену типу ПМ-5311.02 Ц, вуглекислого газу типу ПМ-5311.01 Ц, датчики тиску рідини типу ТХ 6101, датчики струму типу  ДТА-1 та інших).
  • Здійснення ремонту елементів системи УТАС за неможливості такого ремонту на заводі-виробнику (ДП «Петровський завод вугільного машинобудування» знаходиться на окупованої території).
  • Навчання робітників та гірничих диспетчерів шахти з експлуатації системи УТАС.
  • Необхідності модернізації датчиків аерогазового контролю з метою підвищення зносостійкості та надійності (датчик оксиду вуглецю (ТХ3241Ц), датчик метану 4% (ТХ3261.01ц), датчик сірководню (ТХ3241.02Ц), датчик потоку повітря (ТХ 1322Ц), а також датчик тиску 0-50 бар (ТХ6101)).
  • Держповірки датчиків фізичних величин, закрема датчиків потоку повітря ТХ 1322Ц.