Представники Данської Ради у справах біженців та ГУ Держпраці у Донецької області проводили нараду у Маріуполі

0
140

У м. Маріуполі в приміщенні Multi-Hub «SPALAH», фахівці Данської Ради у справах біженців та Данської групи з розмінування та представники ГУ Держпраці у Донецькій області в рамках  Програми економічного розвитку та правової допомоги Східної України провели засідання круглого столу з питань здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю та охорону праці.

У заході також прийняли участь представники Маріупольської міської ради, Головного Управління ДПС у Донецькій області, представники малого та середнього бізнесу – юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю.

Головне управління Держпраці у Донецькій області представили  начальник відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у м.Маріуполь Михайло Хайлов та заступник начальника відділу контролю південно-західного напрямку управління з питань праці Валентина Гуменюк.

Під час засідання круглого столу висвітлено проблемні питання та налагоджено активну дискусію щодо взаємодії органів державної влади та представників малого та середнього бізнесу  для пошуку інструментів відносно попередження та уникнення порушень законодавства про працю суб’єктами господарювання .

Валентина Гуменюк зосередила увагу присутніх на  особливостях ведення кадрового обліку для підприємців, які використовують спрощену систему оподаткування, використання строкових трудових договорів та їх дострокове розірвання.

До відома присутніх були доведені зміни, внесені Постановою КМУ від 04.12.2019р. № 1132 до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019р. № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Також  Валентина Гуменюк повідомила про прийняття Закону України від 12.12.2019 №378-ІХ «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України), яким внесено зміни до ст.265 КЗпП України щодо відповідальності за порушення законодавства про працю суб’єктами господарювання.