30 січня у Волноваському районному центрі зайнятості було проведено семінар з роботодавцями Волноваського району на тему: «Легалізація зайнятості – крок назустріч вашим працівникам, у тому числі особам з  інвалідністю».

Головний державний інспектор відділу контролю південно-західного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області Іванова Л. повідомила про проведення масової роз’яснювальної роботи на виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 №2313/0/1-20  «Про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами».  Увагу суб’єктів господарювання було звернуто на неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин та попереджено про відповідальність роботодавця у разі порушення вимог законодавства про працю України. 

Директор Волноваського районного центру зайнятості Кучеренко Ю. нагадав про важливість поповнення роботодавцями ринку праці новими вакансіями та збільшення кількості застрахованих осіб шляхом працевлаштування у Волноваському районі з урахуванням сучасних тенденцій ринку праці.

 Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Волноваського районного центру зайнятості Сєдова О. розповіла про новий сервіс державної служби зайнятості – інститут консультанта роботодавця, яким буде надаватись допомога щодо офіційного працевлаштування та забезпечення зайнятості населення.

Про відповідальність роботодавців за порушення податкового законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати було повідомлено заступником начальника Волноваського відділу адміністрування податків і зборів фізичних осіб Волновасько-Мангушського управління ГУ ДПС у донецькій області Іваніловою Л.

Заступник начальника Волноваського об’єднаного управління ПФУ у Донецькій області Стріонова О.В. звернула увагу роботодавців на необхідність захисту прав застрахованих осіб та обов’язковість легалізації зайнятості що є важливим при нарахуванні пенсій за віком.

На запитання присутніх було надано роз’яснення щодо ведення документації при працевлаштуванні працівників, розмір ЄСВ та страховий стаж, необхідні при настанні пенсійного віку.