На шахті “Центральна” у Мирнограді інспекторами Управління проведені заходи з охорони праці

0
162

17 січня на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» головним державним інспектором відділу гірничотехнічного нагляду у Покровському регіоні Р. Воробйовим було проведено семінар на тему: «Порядок дій під час виникнення аварії».

Під час семінару було звернуто увагу на те, що життя людини – основний пріоритет для кожного підприємства. Всі працівники шахти повинні твердо знати правила поведінки в аварійних умовах, місця, де розташовані засоби протиаварійного захисту і самопорятунку. Найважливішими питаннями під час виникнення аварії є порядок включення робітників у ізолюючий саморятівник та порядок пересування по гірничим виробкам.

Рятувальні роботи повинні вестися згідно заздалегідь розробленому Плану ліквідації аварій. Необхідно пам’ятати вказівки, передбачені в Плані ліквідації аварій, швидко оцінювати їх придатність для даного випадку і потім використовувати для саморятування і порятунку інших.

Для кожної дільниці повинні бути розроблені й вивішені у приміщенні нарядної правила поведінки людей залежно від виду й місця виникнення аварії. Працівники, які знаходяться в шахті і помітили ознаки аварії, зобов’язані негайно повідомити про це гірничому диспетчерові або змінному керівнику робіт.

Усі працівники шахти зобов’язані засвоїти основні правила власної поведінки під час аварій, пов’язаних з пожежами, вибухами газу та (або) вугільного пилу, з газодинамічними явищами, обваленням гірських порід, затопленням водою, проривами в гірничі виробки пливунів чи замулювальної пульпи, загазуванням.