Спеціалісти відділу юридичного забезпечення провели зустріч з представниками ПФУ у Краматорську

0
211

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права спеціалістами відділу юридичного забезпечення Головного управління Держпраці у Донецькій області О. Мізерною, В. Кудлаєнко та О. Бажан разом з посадовими особами Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області проведено двосторонню зустріч.

Спеціалісти відділу юридичного забезпечення Головного управління Держпраці у Донецькій області акцентували увагу на вагомій участі Пенсійного фонду України та його територіальних органів в частині виявлення фактів допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин.

Були обговорені актуальні питання надання органами Пенсійного фонду України інформації про:
– роботодавців, які нараховують заробітну плату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;
– роботодавців, в яких стосовно працівників відсутнє повідомлення про прийняття на роботу;
– роботодавців, в яких протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків;
– фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року;
– роботодавців, в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;
– роботодавців, в яких протягом року не проводилась індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації;
– роботодавців, в яких 30 і більше відсотків фізичних осіб працюють на умовах цивільно-правових договорів;
– роботодавців із чисельністю 20 і більше працівників, в яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників.

В.о. начальника Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області Макаренко Л.В. висвітлила питання актуальності новітніх електронних сервісів Пенсійного фонду України та їх ролі у забезпеченні прав громадян на належне пенсійне забезпечення, розкрила присутнім порядок користування Єдиним реєстром страхувальників та Реєстром застрахованих осіб та їх істотну роль у формуванні прозорої системи пенсійного забезпечення.

Заступник начальника Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області Васильєва Г.М. наголосила на необхідності подальшої взаємодії територіальних органів Держпраці та Пенсійного фонду з питань дотримання конституційних прав громадян.
Зустріч завершилась обговоренням механізмів забезпечення конституційних прав громадян на працю та належне пенсійне забезпечення.