У Маріуполі за участю інспекторів праці ОМС та Управління Держпраці проводилась нарада

0
204

Актуальним питанням сьогодення є взаємодія територіальних органів Держпраці з органами місцевого самоврядування щодо державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

На минулому тижні  у Головному управлінні Держпраці у Донецькій області у Маріуполі проводилась нарада за участю начальника відділу контролю південного напрямку Валентини Гуменюк, інспекторів праці  та начальника відділу аналізу податкових надходжень та контрольно-перевірочної роботи департаменту з питань економіки Маріупольської міської ради Інни Толстопятової.  

Інспектори праці виконавчих органів міських рад міст, зокрема Маріупольської міської ради, наділені контрольними повноваженнями за дотриманням законодавства про працю. Питання взаємодії  при здійсненні інспекційних відвідувань, проведенні роз’яснювальної роботи серед підприємців міста,  реагування на звернення громадян  обговорювалися учасниками семінару.

Присутні висловили впевненість,  що спільна робота інспекторів праці органів Держпраці та органів місцевого самоврядування забезпечить максимальну ефективність контролю за додержанням законодавства про працю, а спільні превентивні заходи допоможуть працювати на упередження можливих порушень чинного законодавства.

Слід зазначити, що за вересень-листопад 2019 року проведено 15  спільних заходів контролю за додержанням законодавства про працю. За результатами інспекційних відвідувань виявлено 16 неоформлених працівників, легалізовано 22 працівника.