У Маріупольській міській раді відбулися засідання міжвідомчої робочої групи з питань  забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в місті Маріуполі та комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням директора департаменту з питань економіки міської ради – заступника голови комісії  Євгена Бодягіна.

В засіданнях прийняли участь представники Маріупольської міської ради, Маріупольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, Головного Управління ДФС у Донецькій області, Маріупольського міського центру зайнятості та Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Запрошені для участі у нараді  представники малого та середнього бізнесу – юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, а також підприємства, що мають заборгованість по заробітній платі перед своїми працівниками

Головне управління Держпраці у Донецькій області представила  начальник відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Валентина Гуменюк.

Під час роботи міжвідомчої робочої групи було заслухано керівників підприємств та фізичних осіб-підприємців. Суб’єктам господарювання було рекомендовано переглянути правильність оплати та організації праці, укладення трудових договорів та переглянути договори цивільно – правового характеру.

Валентина Гуменюк Валентина Гуменюк зосередила увагу присутніх на  правильність оплати та організації праці, оформлення трудових відносин з дотриманням вимог ст.21,24 Кодексу законів про працю України , зупинилась на оплаті праці у нічний та вечірній часи, надала консультацію по оформленню праці студентів, які навчаються на денній формі навчання та бажають працювати у вільний від навчання час.

 Окремо зупинилась на особливостях «маскування» трудових відносин договорами  цивільно-правового характеру.

Також присутні обговорили ситуацію щодо заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста. Відмітили  підприємства, які повністю погасили наявну заборгованість. Підприємствам, які мають заборгованість із заробітної плати, рекомендовано першочергово спрямовувати  кошти на її погашення,  вжити всіх заходів щодо зменшення заборгованості та погашення  її у повному обсязі.