Начальник відділу контролю північного напрямку управління з питань праці Станіслав Костіцин  у місті Краматорськ провів тренінг інспекторам праці органів місцевого самоврядування щодо технік проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань.

У Донецькій області до роботи вже приступили 34 інспектори праці виконавчих органів рад. Варто нагадати, що відповідно до абзацу 2 пункту 2 «Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 823 (далі – Порядок №823) заходи контролю за додержанням законодавства про працю здійснюються інспекторами праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Згідно частини третьої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до  виконавчих органів міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад належить:

– здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством;

 – накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.                                            

Підстави, за яких інспектор праці виконавчих органів рад може завітати до роботодавця чітко регламентовані п.5 Порядку №823, а питання, які підлягають інспектуванню є:

  1. Оформлення трудових відносин;
  2. Своєчасність та у повному обсязі оплата праці;
  3. Дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

У листопаді 2019 року ГУ Держпраці проведено 84 консультації, 24 семінари, 70 листів з питань реалізації визначених повноважень інспекторам праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.                                    

Станіславом Костіциним наголошено, що одним  із пріоритетних завдань є виявлення нелегальної зайнятості та боротьба з незадекларованою працею, визначено основні напрямки роботи з метою виявлення неоформлених працівників та захисту трудових прав населення.