Увага! В ГУ Дежрпраці у Донецькій області розпочинається у грудні Тиждень Права

0
765

Головна мета проведення заходів – формування правової культури громадян та насадження ідеї необхідності поважати закон та права (як власні, так і оточення). Саме тому розпорядження про затвердження плану заходів Всеукраїнського тижня права дозволить забезпечити формуванню правової свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя.

Документ ухвалено задля урегулювання відповідальних органів за конкретні заходи. До установ організаторів також належать і заклади освіти, і відповідно, самі освітяни. Основними реалізаторами правового тижня виступає Міністерство юстиції та Координаційний центр з надання правової допомоги.

Згідно з планом проведення тижня права є низка загальноукраїнських заходів, які різняться форматом та цільовою аудиторією – від дітей до дорослих громадян, але об’єднані великою спільною метою. Серед намічених заходів, зокрема:

 • інформування громадян за допомогою засобів масової інформації
  підійматимуться теми реалізації та захисту прав людини, особливу увагу звертатимуть на права учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції;
 • проведення тематичних заходів з питань реалізації та захисту прав людини
  організовуватимуть їх на базі закладів освіти та культури, у військових частинах у формі лекцій, науково-практичних семінарів, бесід, зустрічей за круглим столом, екскурсій, майстер-класів, правових конкурсів, ігор, змагань тощо;
 • підвищення загального рівня правової культури працівників підприємств, установ та організацій
  з фахівцями планується провести навчання, лекції, бесіди з питань реалізації та захисту прав людини з метою підвищення загального рівня правової культури і набуття громадянами необхідного рівня правових знань;
 • проведення заходів в установах виконання покарань
  їх організовуватимуть у форматі лекцій, бесід з питань реалізації та захисту прав людини;
 • поінформування громадськості про реформи 
  цей формат буде реалізовано за допомогою ЗМІ та соціальних мереж, де висвітлюватимуться питань проведення змін у сфері політики центральних органів влади із зазначенням реальних результатів діяльності та пертурбації у сфері забезпечення захисту прав людини.
Завідувач сектору взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв'язків та з питань Євроінтеграції, головний редактор та адміністратор офіційної сторінки Головного управління Держпраці у Донецькій області. Для зв'язку використовуйте посилання нижче на соціальні мережи.