Азартні ігри за старих часів називались – фатальні ігри. Проте, цього, мабуть, не знав керівник одного з будівельних підприємств Донеччини, вирішивши примарним шляхом уникнути відповідальності за порушення законодавства про працю.

Так, отримавши вимогу інспекторів про надання документів для проведення інспекційного відвідування, будівельна фірма просто зникла. Інспектори праці вимушені були констатувати відсутність посадових осіб Товариства за місцем реєстрації. Разом з тим, законодавство передбачає відповідні заходи для таких азартних суб’єктів господарювання. Управлінням Держпраці було розцінено такі дії – як перешкоджання проведенню інспекційного відвідування, і накладено штраф на Товариство у розмірі майже півмільйона гривень. Саме таку відповідальність встановлено за недопуск або перешкоджання проведенню інспекційного відвідування.

Отримавши повідомлення про накладення штрафу, Товариство повернулося «із небуття», і почало голосити про неправомірні дії Держпраці, скасовуючи штраф у судовому порядку. Однак, суд поставився критично до цього суб’єкта господарювання. В результаті розгляду справи №200/11885/18-а – суди першої та апеляційної інстанції, а також Верховний Суд України визнали правомірним накладення штрафу за перешкоджання інспекційному відвідуванню.
При цьому слід зазначити, що Товариство могло дуже легко уникнути штрафів. Для цього потрібно зовсім небагато – дотримуватись законодавства!