Нещодавно у Маріуполі відбувся практичний семінар щодо зміцнення потенціалу правоохоронних органів України у боротьбі з торгівлею людьми, організований Міжнародною організацією міграції (МОМ).  У рамках проекту, який виконується за сприяння Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, МОМ продовжує надавати  підтримку Уряду України у  зміцненні потенціалу правоохоронних органів в протидії торгівлі людьми  та захисту постраждалих від цього злочину у відповідності до міжнародних стандартів забезпечення прав людини.

Участь у заході приймала начальник відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Валентина Гуменюк, яка зазначила, що ГУ Держпраці у Донецькій області є, перш за все, соціальним партнером правоохоронних органів щодо запобіганню та виявленню використання праці людини без жодної відповідальності та соціальних гарантій.

Людина та  її  життя –  це  найбільша цінність у світі. Валентина Гуменюк зазначила, що інспектори праці разом з партнерами  захищають норми Закону та запобігають порушенням прав людини у сфері трудового законодавства. Несумлінні роботодавці притягуються до фінансової відповідальності   у вигляді штрафів у разі використання праці без належного її оформлення, а це наразі 125 190 грн. за кожного неоформленого працівника.