Одним з найнебезпечніших, в плані травматизму на виробництві, місць є будівельні майданчики. Тут дуже багато чинників, які можуть призвести до травматизму робочого персоналу і навіть до смерті. Відкриті майданчики, котловани з арматурою, проводка з високою напругою, не можна також виключати і людський фактор. Найбільш часто саме він і призводить до трагедій. Про ці «робочі моменти» постійно повинні пам’ятати ті, хто працює на будівництві. Виконувати всі правила техніки безпеки, проходити щоденний інструктаж і розписуватися про це в спеціальному журналі.

Як показує статистика, найбільш небезпечними місцями є пішохідні доріжки, будівельні ліса, тимчасові доріжки з дощок. Неприбране вчасно сміття також може стати причиною травм або загибелі людей.

Посадові особи ГУ Держпраці у Донецькій області та Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради, 15 жовтня, завітали на один з будівельних майданчиків Краматорську для проведення семінару з охорони праці та побачили, що підприємство ТОВ «ВІОКС» не дотримуються вимог нормативно-правових актів з охорони праці, а виконання будівельно-монтажних робіт на об’єкті є небезпечним для працівників. Це ви можете побачити на фото, які зробили фахівці відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами.

Підрядна організація, яка виконувала ремонт житлового будинку на вулиці А. Куїнджи (Щербакова), 16, не дотримувалася мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках та вимог державних будівельних норм ДБН А.3.2-2-2009 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві».

У свою чергу заступник директора ТОВ «ВІОКС» запевнив держслужбовців у швидкому вирішенні аварійної ситуації та пообіцяв до 24 жовтня усунути всі порушення нормативно-правових актів з охорони праці та вжити усі заходи щодо безпечного виконання будівельних робіт.