7 жовтня начальник відділу гірничотехнічного нагляду у Покровському регіоні Анищенко Є.Ф., заступник начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Покровському регіоні Легкий О.В., за участю заступника начальника управління Мартиненка А.П. та заступника начальника спеціалізованого відділу нагляду за станом хвостових, шламових господарств та інших гідротехнічних споруд, розробкою рідких та газоподібних корисних копалин Мосейко Д.О., на ВП «Шахта «5/6» ДП «Мирноградвугілля» при розгляді планів розвитку гірничих робіт по підприємству на 2020 рік, присутнім на засіданні головним фахівцям ВП «Шахта «5/6» було проведено семінар щодо безпечного ведення гірничих робіт при проведенні гірничих виробок та веденні очисних робіт.

Працівникам підприємства було доведено, що відповідно до статті 51 Кодексу України «Про надра» розробка родовищ корисних копалин проводиться згідно з затвердженими проектами та планами робіт, правилами технічної експлуатації та охорони надр. Проекти і плани розробки родовищ корисних копалин погоджуються користувачами надр з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Статею 19 «Гірничого закону» передбачено порядок проведення гірничих робіт в частині погодження з органами гірничого нагляду планів розвитку гірничих робіт підприємства.

Згідно статті 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів,а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці.

Також було наголошено, що відповідно до вимог п.12 гл.1 роз. IV НПАОП 10.0-1.01-10 «Правил безпеки у вугільних шахтах» ведення робіт, не передбачених планами розвитку гірничих робіт, не дозволяється.