У період з 7 по 20 серпня на підставі доручення Прем’єр-міністра України проведена позапланова перевірка ТОВ «ДВТ-БУД» на дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки щодо технічного обслуговування ліфтового господарства у м. Маріуполь. Перевірку здійснювали головні державні інспектори відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Дмитро Немченков, Сергій Шаптала та Сергій Кутін.

В ході перевірки головні державні інспектори першочергово звертають увагу на наявність документів дозвільного характеру, своєчасне проведення технічного огляду та експертного обстеження ліфтів, наявність навченого персоналу, забезпечення матеріально-технічною базою. Особливу увагу інспектори звернули на технічний стан ліфтів, справність приладів безпеки.

Під час перевірки виявлено 291 порушення з яких 119 порушень створюють загрозу життю людей, а саме: у НКП ліфтів відсутні дугогасильні камери; відсутнє видиме заземлення кінцевого вимикача реле дверей (КРД); обірвано видиме заземлення кінцевого вимикача ВК (переходу-перепуску); клиновий ремінь механізму відкривання дверей ліфтів має дефекти (тріщини); зазор між стулками дверей шахти ліфта перевищує допустимі значення; пошкоджена пломба на обмежувачі швидкості ліфтів; шків електродвигуна приводу дверей кабіни ліфта має обломи реборд; відсутня пломба на обмежувачі швидкості ліфта; відстань від верхньої частини буфера до опорної плити противаги менше 110 мм; кількість обривів дротин на довжині одного кроку сукання вантажного каната ліфта перевищує граничні норми; в кабіні ліфта не працює двосторонній зв’язок з диспетчерським пунктом; зазори між витками пружин гальма менше 1,5 мм; нерівномірність осідання канатів в струмках КВШ більше 0,5 мм; відсутнє видиме заземлення рами лебідки ліфтів; відстань від верхньої частини буфера до опорної плити противаги більше 200 мм.

У зв’язку з виявленими порушеннями головні державні інспектори Державної служби України з питань праці у Донецькій області оформили справи про адміністративні правопорушення за ст. 93 КУпАП на директора, працівника, відповідального за технічне обслуговування та ремонт ліфтів і на електромеханіка з ліфтів.