Триває роз’яснювальна робота серед підприємців Маріуполя про ризики використання незадекларованої праці та переваги офіційного працевлаштування

0
387

Інспектори праці відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Наталя Морозова, Володимир Бірюков, Валерій Бєляков, Наталя Малакуцко та Ірина Матусова спільно з представниками Маріупольського міського центру зайнятості 8 серпня проводили індивідуальну роз’яснювальну роботу серед підприємців Маріуполя.

Фахівці відвідали 84 суб’єкта господарювання, надали методичну допомогу з питань оформлення трудових відносин з найманими працівниками. І роботодавцям, і робітникам було надано інтерактивні буклети «Головне, що треба знати про оформлення трудових відносин». Саме таке спілкування є найбільш ефективним засобом інформування суб’єктів господарювання, оскільки надає можливість ефективно спілкуватися, відразу надавати кваліфіковані відповіді на поставлені запитання. 
Під час проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії виявлено ризик використання праці як найменш 8 працівників без належного оформлення трудових відносин. Робітникам і підприємцям було роз’яснено наслідки використання найманих працівників без належного оформлення трудових відносин, інформовано про штрафи, передбачені ст.265 Кодексу законів про працю України. Інспекторами праці було запропоновано підприємця працювати у правовому полі та укласти трудові договори з найманими особами.