В Маріупольському міському центрі зайнятості, 7 серпня, відбулося засідання «круглого столу» з питання легального перебування іноземців на території України, офіційного працевлаштування іноземних громадян, отримання дозволів на застосування праці іноземців. Серед запрошених роботодавців – ПрАТ «МК «Азовсталь», ТОВ «БТК «МІРА», ТОВ «Системи будівельних конструкцій», ГС «Зелений центр МЕТІНВЕСТ» та інші. Участь у заході  прийняла заступник начальника відділу  контролю південного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області Наталя Морозова. 

Фахівці Маріупольського міського центру зайнятості інформували присутніх про скорочення переліку документів, необхідних для отримання дозволу на застосування праці іноземців, акцентували увагу на можливих ризиках неотримання дозволу або не продовження його дії.

Наталя Морозова  інформувала, що позапланові заходи зі здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про зайнятість населення проводяться відповідно до   вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю)у сфері господарської діяльності». Проте на сьогодні такі заходи не здійснюються у зв’язку з дією мораторію на території проведення антитерористичної операції. Для запобігання у майбутньому порушенням законодавства  та притягненню до відповідальності  роботодавців, повідомила присутніх про штрафні санкції, яких передбачено ст.53 Закону України «Про зайнятість населення»  у разі застосування праці іноземців на умовах трудового договору або іншого договору без дозволу. Крім того, Морозова Н. зупинилася на правових та соціальних наслідках використання праці без належного оформлення трудових відносин.