На виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги Головним управлінням Держпраці у Донецькій області у період з 10.07.2019 по 23.07.2019  проведена позапланова перевірка ТОВ «Азовліфт ЛТД» щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час технічного обслуговування ліфтов міста Маріуполь. Під час перевірки виявлено 249 порушеньз яких 73 порушень створюють загрозу життю людей.

Головне управління Держпраці у Донецькій області вважає, що значна кількість порушень, виявлених у ході позапланової перевірки, обумовлена фізичним зносом ліфтового господарства міста Маріуполь у зв’язку з відпрацюванням нормативного терміну експлуатації ліфтів – 25 років. За 2017-2018 роки в Маріуполі замінені 46 ліфтів, в 2019 році заплановано замінити на нові 7 ліфтів. Це істотно мало.

Згідно статті 35 Закону України «Про охорону праці» виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують належне утримання, ефективну і безпечну експлуатацію об’єктів житлово-комунального господарства, побутового, торгівельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, додержання вимог щодо охорони праці працівників, зайнятих на цих об’єктах.

На підставі вищезазначеного та у зв’язку з тим, що виявлені порушення створюють загрозу життю мешканцям багатоповерхових будинків, які користуються ліфтами, меру  м. Маріуполь направлений лист щодо  розгляду питання можливості проведення модернізації (капітального ремонту або заміни) ліфтів у м. Маріуполь, які відпрацювали нормативний строк експлуатації та вжиття заходів реагування до  ТОВ «Азовліфт ЛТД».