Протягом двох літніх місяців до кількох десятків підприємців, що здійснюють господарську діяльність в Покровську, завітала робоча група у складі працівників міської ради, Головного Управління Держпраці в Донецькій області та Покровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України. Містом поширилася інформація, що відвідування проводилися з метою перевірки фінансово-господарської діяльності, сплати податків та ЄСВ.

Насправді ж представники державних структур вдалися до чергових профілактичних рейдів, аби попередити порушення трудового законодавства з боку роботодавців, уникнути притягнення їх до відповідальності у вигляді чималих штрафів та забезпечити соціальний захист найманих працівників. Про це журналісту телекомпанії «Орбіта» повідомив начальник юридичного відділу Покровської міської ради Олег Смаль.

Юрист нагадав, що в 2017 році в Покровській міськраді був створений сектор державного контролю додержання законодавства про працю та охорони праці. У березні 2018-го за ініціативою сектору була сформована робоча група з підвищення рівня оплати праці, додержання законодавства про працю, забезпечення податкових та бюджетних надходжень і платежів.Фактично група об’єднала функції щодо забезпечення виконання рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці в Покровську, дотримання норм законодавства в частині мінімальної зарплати, які раніше виконувала інша робоча група, а також функції комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності, За увесь період роботи сектору на засідання робочої групи, яких відбулося 14, було викликано 339 суб’єктів господарювання, з ними проведена роз’яснювальна та інша профілактична робота.

Начальник юридичного відділу Покровської міської ради

Олег Смаль:


Фактично група об’єднала функції щодо забезпечення виконання рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці в Покровську, дотримання норм законодавства в частині мінімальної зарплати, які раніше виконувала інша робоча група, а також функції комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності, За увесь період роботи сектору на засідання робочої групи, яких відбулося 14, було викликано 339 суб’єктів господарювання, з ними проведена роз’яснювальна та інша профілактична робота

За словами начальника юридичного відділу, в рамках діяльності групи проводиться збір, аналіз та обробка інформації про місцевих суб’єктів господарювання, види послуг, які вони надають населенню, кількість найманих працівників, офіційність їхнього працевлаштування, розмір заробітної плати та дотримання інших соціальних гарантій. До цієї роботи залучаються інші служби й органи, представники яких входять до складу групи. Це Пенсійний фонд, податкова інспекція, Держпраці, виконавча служба, державна статистика та інші.

За матеріалами ТК “Орбіта:
http://orbita.dn.ua/z-yakoyu-metoyu-pidpriyemtsiv-pokrovska-vidviduyut-predstavniki-derzhavnih-ustanov.html