Сьогодні, 18 липня,  начальник  відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області Валентина Гуменюк та головний державний інспектор цього ж відділу Ольга Комісарова провели зустріч з керівниками підрядних організацій, які здійснюють роботи на території   підприємства групи Метінвест  ПрАТ «Маріупольський  металургійний комбінат імені  Ілліча». На зустрічі були присутні більше 30 керівників підрядних організацій.

Валентина Гуменюк спочатку зустрічі акцентувала увагу, що будь-які ремонтні, монтажні, будівельні та інші роботи у цехах та не території діючого підприємства є для підрядних організацій роботами підвищеної небезпеки. Зосередила свою увагу на правильності оформлення трудових відносин згідно ст.21,24 Кодексу законів про працю України. Далі  зупинилася на економічних, соціальних та трудових гарантіях  для  працівників, з якими офіційно укладено трудові угоди.

Ольга Комісарова вказала на негативні наслідки для роботодавців у вигляді штрафу відповідно до статті 265  Кодексу законів про працю України – юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 125190 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Багато запитань було поставлено представникам  Держпраці, на які було надано вичерпані відповіді, консультації або рекомендації для недопущення порушень законодавства про працю.