У Маріуполі, 20 червня, відбувся семінар для роботодавців з питань використання праці інвалідів, виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.  Це другий тематичний семінар протягом червня п.р., який організовано та проведено на платформі Маріупольського міського центру зайнятості.

Участь у заході  прийняли  запрошені до діалогу представники роботодавців (ПрАТ «МК «Азовсталь», ТОВ «СРЗ», КЗ МСК «Азовець», ПП «Двор Сервіс», Маріупольський державний університет, ПП «Шанс Плюс» та інші), Маріупольського міського центру зайнятості,  Донецького відділення Фонду соціального захисту інвалідів та Головного   управління Держпраці у Донецькій області  – заступник начальника управління з питань праці Ігор Часник,  заступник начальника  відділу  контролю південного напрямку управління з питань праці Наталя Морозова.

Ігор Часник інформував, що  згідно з ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця. Звернув увагу на позицію ВАСУ, яка підтверджена рішенням ВСУ, що обов’язок підприємства по створенню робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов’язком щодо пошуку інвалідів для працевлаштування. Такий обов’язок покладено на органи з працевлаштування.

Наталя Морозова зупинилась на трудових правах осіб з обмеженими можливостями, запропонувала всім присутнім пам’ятку, яку було підготовлено відділом контролю південного напрямку управління з питань праці. Підкреслила, що надавати інвалідам роботу – це обов’язок роботодавців, який  передбачено статтею 172 КЗпП України. Це зумовлено тим, що згідно з Законом України від 21.03.1991 №875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», держава гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства та створює для інвалідів потрібні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя згідно з їх індивідуальними здібностями та інтересами.