Інспектор праці відділу контролю західного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області Солоха Марина прийняла участь у семінарі «Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам», який проходив у Мар’їнському районному центрі зайнятості. У семінарі прийняли участь представники сільського господарства, будівництва, комунального господарства та фізичні особи –підприємці, які надають послуги перевезення пасажирів.

Метою цього заходу було обговорення питань легалізації трудових відносин з найманими працівниками та роз’яснення вимог чинного законодавства про працю.

Під час семінару присутні довідались про порядок укладання трудового договору, про ризики та відповідальність працівників та роботодавців під час укладання договорів при працевлаштуванні, соціальні пільги, які надаються різним категоріям населення при офіційному працевлаштуванні.

Особливу увагу було приділено неприпустимості підміни трудового договору цивільно-правовим договором. Роботодавці повинні розуміти, що укладати ЦПД можна і регламентовано законодавством, але лише у тих випадках, коли це не підміна поняття і не трудовий договір.

Інспектор також зазначила, що дехто намагається підмінити трудовий договір випробувальним терміном або стажуванням. Та це також неправильний підхід. Стажування регламентується законом «Про вищу освіту», і це ніщо інше, як здобуття додаткових навичок особою, яка проходить навчання І воно застосовується у виняткових випадках визначених виключно законом «Про вищу освіту».

Якщо ж роботодавець бажає перевірити відповідність працівника роботі, яка йому доручається, при укладенні трудового договору згідно зі ст. 26 Кодексу законів про працю України може бути встановлене обумовлене угодою сторін випробування.

В ході семінару присутні задавали питання на які отримали вичерпні відповіді.