Фізичні особи, які в майбутньому планують відкрити власний бізнес, активно співпрацюють з Маріупольським міським центром зайнятості. Різноманітна програма навчання включає консультації багатьох спеціалістів, зокрема – навчально- консультаційний семінар від спеціалістів Держпраці. Вже стало доброю традицією участь фахівців відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області у таких заходах.

Так, 29 травня, у Маріупольському міському центрі зайнятості відбувся саме такий семінар з майбутніми роботодавцями – фізичними особами, які бажають відкрити власну справу та зареєструватися фізичними особами-підприємцями. Участь у заході прийняла начальник відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області Валентина Гуменюк, яка проінформувала присутніх про основні законодавчі та нормативно-правові акти, які регулюють правові відносини у сфері трудового законодавства, зупинилась на основних вимогах щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками, оплати праці, питаннях щодо звільнення, використання праці жінок, неповнолітніх, тощо.

Валентина Гуменюк повідомила про скасування Шостим апеляційним адміністративним судом постанови КМУ №295, на підставі якої проводилися інспекційні відвідування фахівцями Держпраці та інспекторами праці ОМС.

Також, Валентина Гуменюк зосередила увагу на тому, що Мінсоцполітики вже опублікувало проект нової постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Пропонується затвердити два нових порядки здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю.