У Покровську фахівці гірничого управління провели технічну нараду за участю представників підприємств вугільної галузі Донецької області

0
492

15 травня у Палаці Культури ПАТ «ШУ «Покровське» відбулася технічна нарада щодо стану охорони праці та промислової безпеки на вугільних підприємствах Донецької області під головуванням начальника ГУ Держпраці у Донецькій області Андрія Козака та за участю начальника гірничого управління Дмитра Самохвалова, представників піднаглядових підприємств та начальника відділу гігієни праці Володимира Стичінського.

Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах вугільної промисловості Донецької області з початку року нажаль не покращується. В першу чергу це стосується підприємств державної форми власності, підпорядкованих Міністерству енергетики та вугільної промисловості України. Начальник гірничого управління Дмитро Самохвалов доповів, що недофінансування заходів техніки безпеки та охорони праці, заборгованість по заробітній платі в купі з законодавчими обмеженнями на здійснення державного нагляду у цій вкрай важливій сфері, призводять до чисельних систематичних порушень та недотримання найнеобхідніших вимог виробничої безпеки, чим порушується Конституційне право працівника на безпечну працю та Закон України «Про охорону праці». Державна політика в галузі охорони праці базується, в першу чергу, на принципах пріоритету життя і здоров’я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Станом на 01.05.2019 року на вугільних підприємствах піднаглядових Головному управлінню Держпраці у Донецькій області зафіксовано 106 випадків виробничого травматизму, в тому числі 17 нещасних випадків з тяжкими наслідками та 3 нещасних випадки зі смертельним наслідком. Під час наради також було окремо окреслено проблему медоглядів. У вугільній промисловості, на шахтах державного сектору залишається надзвичайно складною санітарно-гігієнічна ситуація. Близько 70% працівників галузі працюють в шкідливих умовах. На шахтах залишається значною доля важкої фізичної праці. Відмічено низьку забезпеченість робітників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту.

Дмитро Самохвалов звернувся до представників підприємств з приводу погодження планів розвитку гірничих робіт. Так, відповідно до вимог «Правил безпеки у вугільних шахтах», ведення гірничих робіт, не передбачених планом розвитку гірничих робіт, не дозволяється. Управлінням гірничого нагляду було направлено відповідні листи на адресу керівників підприємств, на яких не погоджено плани розвитку гірничих робіт, з вимогою прийняти невідкладні заходи по усуненню порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Окрім того про складну ситуацію в сфері охорони праці на вугільних підприємствах було повідомлено Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та очільника Донецької обласної адміністрації.

Завідувач сектору взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв'язків та з питань Євроінтеграції, головний редактор та адміністратор офіційної сторінки Головного управління Держпраці у Донецькій області. Для зв'язку використовуйте посилання нижче на соціальні мережи.