У Маріуполі на минулому тижні відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Маріупольській міській раді та міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в місті Маріуполі. Участь у нараді прийняли представники Маріупольської міської ради, районних управлінь Пенсійного фонду України у м.Маріуполі та Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Управління Держпраці представили заступник начальника управління з питань праці Ігор Часник та заступник начальника відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Наталя Морозова.
Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста Маріуполь складає чверть міліонна гривень. Найбільшу суму заборгованості із виплати заробітної плати мають підприємства групи «Азовмаш». На комісії було розглянуто питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати економічно активними підприємствами міста, виплати заборгованої суми пенсій на пільгових умовах суб’єктами господарювання.

Роботу міжвідомчої групи було сконцентровано на питаннях легалізації праці у м.Маріуполь. За результатами аналізу та обстежень територій виявлено, що найбільша кількість нелегалів працює у сфері надання послуг, зокрема, ремонт автомобілів, автомийки, фітнес центри, агенції нерухомості, перукарні. Роз’яснювальна робота активно триває для упередження порушень законодавства про працю, обізнаності сторін трудових відносин щодо наслідків праці без укладення трудових договорів.