2 травня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков провів семінар з працівниками ПрАТ «Огнеупорнеруд» на тему: «Вимоги безпеки під час ведення робіт на перевантажувальних пунктах».

Олександр Вілков доповів присутнім, що місце розташування перевантажувального пункту, а також порядок його зведення та експлуатації повинні бути визначені проектом відповідно до паспорта перевантажувального пункту. У проекті необхідно передбачати заходи безпеки під час розвантаження гірничої маси автосамоскидами і навантаження її екскаваторами. Вводити в експлуатацію перевантажувальний пункт та ліквідовувати його необхідно за наказом керівника гірничого підприємства. Перевантажувальний пункт повинен бути розділений нейтральною зоною на зону роботи екскаватора і зону розвантаження транспортних засобів, які необхідно позначити відповідними знаками. У нейтральній зоні виконувати навантажувально-розвантажувальні роботи не дозволяється. Роботи на перевантажувальному майданчику необхідно виконувати відповідно до паспорта та інструкції з охорони праці. Інструкція повинна бути на робочому місці, а працівники повинні бути ознайомлені з нею та паспортом за особистим підписом. Не дозволяється розвантажувати транспортні засоби в зоні роботи екскаватора. Розвантажувальний пункт не можна розташовувати під ЛЕП та поблизу них. Перебування механізмів, машин, працівників (за винятком посадової особи, в обов’язки якої покладено здійснення контролю за безпечним виконанням робіт) та виконання будь-яких робіт, не пов’язаних з технологічним процесом перевантаження гірничої маси, на території перевантажувального пункту та на відстані менше ніж 5 м до нього забороняється. Проїзд через перевантажувальний пункт транспортних засобів, що не беруть участь у технологічному процесі, не дозволяється.

Також під час зустрічі спеціаліст привів конкретні приклади травмування і розглянув причини травмування працівників під час проведення ремонтних робіт та обслуговуванні гірничотранспортної техніки. Було звернуто особливу увагу на відсутність виробничого травматизму на підприємстві, що є заслугою кропіткої роботи адміністрації та служби охорони праці ПрАТ «Огнеупорнеруд».