26 квітня в Палаці культури м. Покровська відбулось урочисте засідання, присвячене відзначенню Дня охорони праці у Донецькій області. Так склалося, що у 2019 році відзначається столітній ювілей Всесвітнього дня охорони праці і Міжнародна організація праці підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

З метою підготовки та проведення у 2019 році Дня охорони праці в Донецькій області створено Організаційний комітет, до складу якого увійшли посадові особи Головного управління Держпраці у Донецькій області та соціальні партнери: директор Державного підприємства «Донецький експертно-технічний центр Держпраці» В. Карнаух, начальник управління вугільної промисловості та енергетики Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації Т. Тараненко, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області А. Миронов та інші.

Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», присвячений  Дню охорони праці в Україні та проводиться в рамках виконання заходів з його нагоди.

начальник ГУ Держпраці у Донецькій області

Цей захід традиційно проходить під патронатом Державної служби України з питань праці та Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Охорона праці». Переможці трьох вікових категорій обласного етапу, до якого долучилися учні шкіл, дошкільних закладів, художніх шкіл, професійно-технічних училищ, були нагороджені начальником Головного управління Держпраці у Донецькій області А. Козаком та директором ДП «ДЕТЦ» В. Карнаухом. Юні учасники проявили ясне розуміння теми «Охорона праці», фантазію та старання при виконанні робіт а в багатьох малюнках журі відзначило чітке виконання технік малювання та вдалий підбір відтінків і кольорів. У 2019 році Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» у Донецькій області проведений на найвищому рівні. На цьому конкурсі, який проводився  у місті Київ, Донецька область зайняла три призових місця у різних вікових категоріях: два – перших і одне друге.

Наприкінці зустрічі начальником Головного управління Держпраці у Донецькій області Андрієм Козаком були нагороджені почесними грамотами кращі працівники Управління, яким ведучі висловили найщиріші побажання в їх нелегкій справі щодо пильного нагляду за станом охорони праці на підприємствах в установах та організаціях  Донецької області, а потім на сцені актового залу директор ДП «ДЕТЦ» Вадим Карнаух відмітив кращі підприємства регіону.

Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом. Наша діяльність, що передбачає інноваційні підходи, має бути орієнтована на людину, пріоритетність навчання і постійного розвитку протягом усього життя. Заходи,  присвячені Дню охорони праці у Донецькій області, що пройдуть під девізом: «Безпечне та здорове майбутнє праці» мають тривати протягом 2019 року й охопити якомога більшу частину працюючих громадян і всі  без винятку сфери економічної діяльності.