Актуальним питанням сьогодення є взаємодія територіальних органів Держпраці з органами місцевого самоврядування щодо державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. 
У Головному управлінні Держпраці у Донецькій області (м.Маріуполь) відбулася робоча нарада за участю заступника начальника відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Наталі Морозової, головного державного інспектора Ольги Комісарової, головних спеціалістів відділу аналізу податкових надходжень та контрольно-перевірочної роботи департаменту з питань економіки Маріупольської міської ради Артема Аліпи та Андрія Шекуна.

Під час наради були розглянути питання проведення як спільних заходів контролю за додержанням законодавства про працю у вигляді інспекційних відвідувань, так і спільних превентивних заходів з роботодавцями та робітниками.

Слід зазначити, що інспектори праці Маріупольської міської ради спільно з інспекторами Головного управління Держпраці у Донецькій області активно проводять відвідування роботодавців з метою його інформування та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин (п.33 «Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017). Так, на минулому тижні було здійснено спільне відвідування ТОВ «МАРКЕТ ЮКА» та ФОП ЖИГІЛЬ О.Г. Підприємцям роз’яснено можливі ризики порушень законодавства про працю та відповідальність за використання праці без належного оформлення.