У жовтні 2018 року Головне управління Держпраці у Донецькій області здійснило захід державного контролю у формі інспекційного відвідування щодо дотримання суб’єктом господарювання, діяльність якого пов’язана з роздрібною торгівлею напоями в спеціалізованих магазинах, законодавства про працю на предмет офіційного працевлаштування працівників.

Під час проведення інспекційного відвідування було виявлено факт залучення фізичною собою-підприємцем до роботи п’ятьох працівників без належного оформлення трудових відносин.

На підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України винесено постанову про накладення штрафу на фізичну особу-підприємця.

За результатами розгляду справи у суді, суд першої інстанції не підтримав позицію  ГУ Держпраці у Донецькій області, але судом апеляційної інстанції було задоволено апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Наразі фізичній особі-підприємцю доведеться сплатити до Державного бюджету штраф за допуск до роботи працівників без оформлення трудових відносин на загальну суму 558, 450 грн.