11 квітня інспекторами спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю управління гірничого нагляду Заморєєвим А.І. та Кострубом В.А. до «Всесвітнього дня охорони праці» було проведено круглий стіл з фахівцями Красноармійської міської прокуратури та Покровського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області на тему: «Вимоги законодавства України з охорони праці та шляхи вдосконалення державного нагляду за дотриманням законодавства з охорони праці».

У ході зустрічі було доведено, що у зв’язку з введенням в дію Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», спостерігається тенденція ведення робіт без наявності необхідної документації на право ведення робіт підвищеної небезпеки, а саме, без своєчасного переоформлення дозволів, у тому числі на проведення вибухових робіт та спеціальних дозволів на користування надрами.

Також, у деяких випадках, гірничі роботи проводяться без узгодження у встановленому законодавством порядку програми розвитку гірничих робіт та при відсутності узгодження Плану ліквідації аварії в цілому або його окремих позицій. В ході дискусії були обговорені вимоги Закону України «Про охорону праці», Гірничого закону України, Постанови Кабінету Міністрів України «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», які переглядались після введення в дію вищезазначеного закону та мають відповідну редакцію.

За пропозицією представника Фонду соціального страхування України проаналізовано стан виробничого травматизму на підприємствах Покровського регіону за 1-й квартал 2019 року у порівнянні з 2018 роком. Особисту увагу було приділено розслідуванню та обліку нещасних випадків на залізничному транспорті.

Круглий стіл пройшов у формі конструктивного діалогу. За підсумками зустрічі запропоновані необхідні шляхи вдосконалення державного нагляду за дотриманням законодавства з охорони праці.