У квітні 2019 року на державному підприємстві «Шахта ім. М.С.Сургая» було введено в експлуатацію 14 східну лаву пл. с11. У роботі комісії з прийому в експлуатацію 14 східної лави пл. с11 прийняли участь: начальник відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні Яковенко В.А., заступник начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні Мусінський А.В., головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні Черній Ю.В., головний спеціаліст відділу гігієни праці управління з питань праці Фокін Г.В.

Потужність пласта складає 1,8м., обсяг запасів вугілля – 470 т.тон, а глибина розробки – 957м. Введення в експлуатацію нової лави здійснювалось за власні кошти підприємства.
Очікуване щодобове навантаження на лаву –600т., що забезпечить колектив ДП «Шахта ім. М.С.Сургая» роботою на півтора роки, а підприємство забезпечить фінансовою стабільністю.

Також, ДП «Шахта ім. М.С.Сургая» відвідав голова міської ради м.Вугледар Силич О.Ю. Він привітав шахтарів із початком роботи нової лави та побажав безпечної та продуктивної роботи.