5 квітня головний спеціаліст відділу експертизи умов праці Людмила Сергєєва провела семінар у ВП «Східне відділення» філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» АТ «Укрзалізниця» (Відділ експлуатації автоматизованих систем керування пасажирськими перевезеннями м. Слов’янськ).

В ході семінару головний спеціаліст нагадала, що згідно п.1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.92 р. №442, ст.13 ЗУ «Про охорону праці» атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.92 р. №41, атестація робочих місць передбачає комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці щодо відповідності їх вимогам стандартів, санітарних норм і правил.

Було зазначено, що атестацію проводить атестаційна комісія, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором (п. 4 Порядку проведення атестації).