26 березня відбулось засідання комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Маріупольській міській раді під головуванням заступника голови комісії та директора департаменту соціального захисту населення міської ради. Участь у нараді прийняли представники Маріупольської міської ради, районних управлінь Пенсійного фонду України у м. Маріуполі та Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Головне управління Держпраці у Донецькій області представили заступник начальника управління з питань праці Ігор Часник та начальник відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Валентина Гуменюк.

Станом на 26.03.2019 заборгованість із виплати заробітної плати на 13 підприємствах міста Маріуполь складає 246,6 млн. грн. (на економічно активних підприємствах – 208,8 млн.грн., на державних підприємствах — 760,2 тис. грн., комунальних підприємствах – 55,7 тис. грн., на підприємствах, щодо яких реалізуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом – 34,8 млн. грн., на економічно неактивних підприємствах – 1,3 млн. грн.). Найбільшу суму заборгованості із виплати заробітної плати мають підприємства групи «Азовмаш» – 239,5 млн. грн.

На комісії було розглянуто питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати економічно активними підприємствами міста, виплати заборгованої суми пенсій на пільгових умовах суб’єктами господарювання. Комісією прийнято рішення щодо суб’єктів господарювання, яких було запрошено на комісію, вжити комплексні скоординовані заходи з метою неухильного додержання конституційних прав громадян на оплату праці. Нагадаємо, що невиплата заробітної плати є посяганням на право на саме життя, оскільки останнє є реальним лише тоді, коли матеріально забезпечене (правова позиція Конституційного Суду України, викладена в його Рішенні від 29 січня 2008 року №2-рп/2008).