4 березня у Головному управлінні Держпраці у Донецькій області у Палаці Культури м. Покровськ відбулось засідання колегії щодо підведення підсумків роботи у 2018 році під головуванням першого заступника начальника управління Сергія Дрозда.

Геннадій Чапек –
начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму

Про підсумки роботи ГУ Держпраці та про завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість населення, гігієну праці, охорону праці, державний гірничий нагляд звітували начальники управлінь: начальник управління з питань праці Геннадій Ткаченко, начальник у правління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Сергій Попов та начальник управління гірничого нагляду Дмитро Самохвалов.

Протягом 2018 року здійснено 630 позапланових заходів нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сфері промислової безпеки та охорони праці, проведено 2029 перевірок виробничих об’єктів. Під час яких було виявлено 14175 порушень законодавства, з них усунуто – 12525.

Представники управління з питань праці за минулий рік провели 369 інспекційних відвідувань щодо дотримання законодавства про працю, на підставі яких прийнято 396 рішень про накладення фінансових санкцій відповідно до ст. 265 КЗпП України на суму 152 млн. 826 тис. 325 грн., з них сплачено 1 млн. 586 тис. 561 грн.

Також слід зазначити, що в ході 233 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання виявлено 1099 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин.

За минулий рік проведено 50 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання з питань дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, виявлено 1424 працівника, щодо яких порушено мінімальні гарантії в оплаті праці. Складено 30 постанов про накладення штрафу, відповідно до ст.265 КЗпП України на суму 34 млн. 478 тис. 860 грн., з них сплачено 356 тис. 610 грн.

Про дотримання державними службовцями Управління Держпраці вимог антикорупційного законодавста та проведену роботу щодо запобігання і протидії корупції звітував головний спеціаліст з питань протидії корупції Костянтин Підгорний

«Аналіз стану виробничого травматизму в Донецькій області свідчить, що за 2018 рік кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, порівняно з 2017 роком зменшилась на 7 %, або на 44 нещасних випадки, а кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом, за 2018 рік порівняно з 2017 роком збільшилась на 19 %, або на 6 нещасних випадків» – доповів начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Геннадій Чапек.


У ході колегії було звернено увагу на стан та причини виникнення професійних захворювань на підприємствах Донецької області, про які розповів начальник відділу гігієни праці Володимир Стичінський.

У 2018 році зареєстровано 322 випадки хронічних професійних захворювань. Серед діагнозів встановлених випадків: захворювання органів дихання пилової етіології (41%), захворювання, пов’язані з фізичними перенапруженнями органів і систем (35,5%), захворювання вібро-шумової патології (23,5%).

Наприкінці заходу також було заслухано доповіді заступника начальника управління з питань праці Ігора Часника та начальника відділу юридичного забезпечення Євгенія Ніколєнка з питань кваліфікації порушень при прийнятті рішень щодо накладення штрафних санкцій за порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення.