20 лютого заступник начальника спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Андрій Астапов та головний державний інспектор Варавенко Анастасія прийняли участь у круглому столі з працівниками 10 ВГРЗ за темою: «Вимоги до складання Плану локалізації та ліквідації аварій на підприємстві».

Конкретний план ліквідації аварій 1 та 2 категорій має бути складений на всіх підприємствах незалежно від форм власності.
Складовими плану ліквідації аварії мають бути такі розділи (як обов’язкові):
а) можливі аварійні ситуації;
б) дії посадових осіб і працівників підприємства;
в) обов’язки працівників інших підприємств, установ і організацій, що залучаються до ліквідації аварії.

План ліквідації аварій має бути в наявності на підприємстві, в організаціях та утвореннях, які беруть участь в розслідуванні, ліквідації аварії, ліквідації наслідків аварії, лікувальних, енергопостачальних, транспортних службах, пожежної охорони та ін., хто має відношення до участі у вищезгаданих діях. Додатком до цього плану мають бути:
– генплан підприємства з позначками можливих аварій та аварійних ситуацій;
– підземні та наземні комунікації;
– схема шляхів сполучення на території та поза нею, а також майданчики паркування транспорту та за необхідності, для посадки вертольотів;
– всі зміни, що відбулися на той час, коли сталася аварія. Планом має бути передбачено характер зв’язку між підрозділами під час аварійних ситуацій.

Працівники підприємства, що будуть брати участь у ліквідації аварії, повинні пройти інструктаж та навчання з питань виконання робіт з рятування людей з-під уламків обладнання, будівельних конструкцій та іншого.