У Маріуполі заступник начальника управління з питань праці проводив робочу нараду

0
375

Актуальним питанням сьогодення залишається взаємодія територіальних органів Держпраці з органами місцевого самоврядування у заходах державного контролю за додержанням законодавства про працю, зокрема щодо виявлення використання праці неоформлених працівників.

Слід зазначити, що у департаменті з питань економіки Маріупольської міської ради кількість інспекторів праці збільшилась, проте залишається недостатньою для великого міста. Контроль за додержанням законодавства про працю має бути системним з обов’язковим моніторингом виконання приписів про усунення порушень. Це потребує напруженої праці фахівців, багато часу та досвіду роботи.

18 лютого відбулася робоча нарада за участю представників територіального органу Держпраці – заступника начальника управління з питань праці Ігора Часника, начальника відділу контролю південного напрямку цього ж управління Валентини Гуменюк та директора департаменту з питань економіки Маріупольської міської ради Євгена Бодягіна. На сьогодні спільними зусиллями вже проведено 10 заходів контролю щодо використання праці без укладання трудових договорів. Результатом є легалізація трудових відносин, збільшення кількості застрахованих осіб.

Нагадуємо, що за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору передбачено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (на сьогодні – 125 190 грн. за кожного працівника).
Проте на нараді було акцентовано увагу на пріоритеті проведення превентивних заходів як інструменту, який упереджає порушення та застерігає роботодавців від значних штрафів, а робітників – від соціальної беззахисності. Основний вектор роботи інспекторів праці спрямований на захист законних прав працівника на працю та її належне оформлення, гідну заробітну платню та соціальні гарантії.