В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

Одну з провідних ролей у підвищенні рівня правової освіти населення, створенні належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки, відіграють державні органи.

Наказом Головного управління Держпраці у Донецькій області затверджено «План заходів Головного управління Держпраці у Донецькій області з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права». В його рамках відбудуться тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру. Через мережу громадських приймалень буде надано безоплатну первинну правову допомогу населенню з питань реалізації і захисту прав людини. Таким чином, проведення цих заходів сприятиме тому, щоб громадяни не лише розширювали свої правові знання, але й вчилися їх застосовувати.

За період з 01.01.2018р. по 30.10.2018р. в провадженні судів перебувало 114 судових справ, стороною в яких виступало Управління Держпраці. Призначено 572 судових засідань.

Так, наприклад, у цьому році відбувся розгляд справи щодо скасування постанови про накладення штрафу на комунальне підприємство у м. Покровськ. Роботодавець допустив до роботи 119 працівників без оформлення трудових відносин, чим порушив ч.2 ст. 265 КЗпП.

Після 7-місячного розгляду справи, через ряд підстав суд прийшов до висновку про необґрунтованість позову та вирішив відмовити позивачу. Таким чином, постанову, яку було винесено Головним управлінням Держпраці у Донецькій області, а саме про накладення штрафу у сумі 11 млн 424 тис. грн, суд визнав постанову обґрунтованою та такою, що відповідає вимогам чинного законодавства.

На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит и в помещении

Заступник начальника відділу юридичного забезпечення Лариса Бондарєва.