Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року №681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» Державною службою України з питань праці прийнято наказ № 94 від 01.10.2018, яким затверджено План заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права.

Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

У 2018 році Всеукраїнський тиждень права передбачає проведення протягом 10-14 грудня ряду інформаційно–роз’яснювальних заходів (навчань, лекцій, бесід, екскурсій, виступів у засобах масової інформації, висвітлення у соціальних мережах тощо) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури населення.

10-14 грудня 2018 року заплановано участь посадових осіб Головного управління Держпраці у Донецькій області у таких заходах:

1. Виступи у засобах масової інформації з питань реалізації і захисту прав людини в межах компетенції Держпраці, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції.

2. Проведення з працівниками суб’єктів господарювання навчань, лекцій і бесід з працівниками з питань реалізації і захисту прав людини.

3. Висвітлення у ЗМІ та соцмережах питань проведення реформ у сфері політики із зазначенням реальних результатів діяльності у сфері забезпечення захисту прав людини.

4. Проведення «Дня відкритих дверей» Управління для школярів Донецької області.

5. Висвітлення у ЗМІ заходів з проведення Всеукраїнського тижня права.

Вищезазначені заходи будуть проведені з метою реалізації конституційних прав громадян щодо знання своїх прав та обов’язків та підвищення рівня правової інформованості населення з питань прав людини.